Kosova është duke udhëhequr ndaj Malit të Zi me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020.

Pas golit të epërsisë nga Milot Rashica, Kosova ka marr një lajm të keq.

Arbër Zeneli ka pësuar dëmtim dhe është larguar me auto ambulancë nga fusha.

Dëmtimi duket serioz, por shpresojmë që të mos mungojë shumë.

Në vend të tij është futur në lojë talenti  Edon Zhevgrova. /Telegrafi/