LAJMI I FUNDIT:

Konfirmohet futbollisti i parë që shërohet nga coronavirusi në Serie A

Konfirmohet futbollisti i parë që shërohet nga coronavirusi në Serie A

Sampdoria është skuadra më e prekur nga pandemia coronavirus në kampionatin italian Serie A.

Reklama

Fillimisht ishte sulmuesi Manolo Gabbiadini që rezultoi pozitiv pas testeve, ndërsa pas tij Sampdoria konfirmoi edhe emrat e katër futbollistëve tjerë që kanë rezultuar pozitiv, Omar Colley, Morten Thorsby, Albin Ekdal dhe Antonino La Gumina.

Më 14 mars pozitiv nga klubi dolën edhe Fabio Depaoli dhe Bartosz Bereszynski duke quar në shtatë numrin e futbollistëve të prekur nga kjo pandemi.

Qendërmbrojtësi nga Gabmia, Omar Colley më nuk ka asnjë simptomë të coronavirusit, edhe pse Sampdoria e kishte konfirmuar atë si të infektuar.

Ka qenë vetë lojtari që ka konfirmuar se ka bërë dy herë testet dhe nuk ka dalë asnjë simptomë e pandemisë.

View this post on Instagram

Cari famigliari, amici e fan, Grazie per i vostri messaggi e la vostra preoccupazione nei miei confronti. Ho eseguito un esame al sangue e ai polmoni giovedì 12 marzo 2020 e i risultati erano negativi. Venerdì 13 marzo 2020 ho rifatto un altro test nasale ma i risultati erano incerti. Posso quindi confermare che io e la mia famiglia siamo sani e salvi dal Corona Virus. Ringrazio la Sampdoria per l’aiuto e il supporto che abbiamo ricevuto e che continuiamo a ricevere. Prego per i malati e auguro loro una pronta guarigione. Il mio cuore va anche a tutti i coraggiosi medici, infermieri ed esperti in medicina che lavorano giorno e notte per combattere il virus. #stateacasa #statebene Omar Colley

A post shared by Omar Colley (@ocolley15) on Mar 15, 2020 at 10:02am PDT

“Kam bërë dy teste dhe rezultatet ishin negative. Prandaj mund të konfirmojë se unë dhe familja ime jemi të sigurt nga coronavirus”.

“Falënderojë Sampdorian për ndihmën dhe mbështetjen që kemi marrë dhe vazhdojmë ta marrim”.

“Lutem për të sëmuret dhe u uroj atyre shërim sa më të shpejtë. Zemra ime mendon gjithashtu për të gjithë mjekët, infermierët dhe ekspertët e guximshëm që punojnë ditë e natë për ta luftuar këtë virus”, ka deklaruar Colley.

Edhe pse ka mbetur e paqartë nëse lojtari ka qenë i infektuar ose jo me coronavirus, mediat italiane e kanë raportuar atë si futbollistin e parë që është shëruar nga kjo pandemi.

Omar Colley. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Tani numri i futbollistëve të prekur nga kjo pandemi në Serie A është 10, me Daniele Ruganin e Juventusit që është konfirmuar si i pari.

Manolo Gabbiadini, Morten Thorsby, Albin Ekdal, Antonino La Gumina, Fabio Depaoli dhe Bartosz Bereszynski janë futbollistët e prekur te Sampdoria nga ky virus.

Ndërkohë te Fiorentina janë tre futbollistë të tjerë, Vlahovic, Patrick Cutrone dhe German Pezzella. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga
‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

Serie A
Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori