LAJMI I FUNDIT:

Kompania Youtube akuzohet për dështimin në ndalimin e lidhjeve të rreme ‘live’ në emër të Elon Musk

Kompania Youtube akuzohet për dështimin në ndalimin e lidhjeve të rreme ‘live’ në emër të Elon Musk

Youtube po kritikohet për shkak të dështimit për ndalimin e transmetimit të video të rreme në emër të Elon Muskit nga kriminelët kibernetik, të cilët po mashtrojnë përdoruesit e këtij aplikacioni.

Reklama

Kriminelë po i vjedhin llogaritë e përdoruesve dhe po i shfrytëzojnë ato video për promovimin e dhurimit të rremë të kriptomonedhave.

BBC News i zbuloi dhjetëra video transmetime në vetëm katër ditët e para, video transmetime të cilat shikoheshin nga dhjetëra mijëra persona.

Gjatë së martës Elon Musk tha se Youtube nuk po i ndalon “reklamat mashtruese”.

Ndërsa në anën tjetër nga kompania e Youtube bënë të ditur se po i largojnë nga platforma kanalet të cilat i transmetojnë videot.

Për shumë muaj, video transmetimet i kanë tërhequr dhe mashtruar mijëra persona të cilët kriminelëve u dërguan kriptomonedha, të cilët menduan se do të fitojnë ndonjë dhuratë nga Elon Musk. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

Teknologji
Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Teknologji
Ora tjetër Pixel e Google mund të ketë një “jetë më të gjatë” baterie

Ora tjetër Pixel e Google mund të ketë një “jetë më të gjatë” baterie

Teknologji
WhatsApp prezanton funksionin e ndarjes së ekranit gjatë video telefonatave

WhatsApp prezanton funksionin e ndarjes së ekranit gjatë video telefonatave

Teknologji
Prodhuesi i çipave Nvidia pritet të arrijë vlerën e tregut prej 1 trilion dollarësh

Prodhuesi i çipave Nvidia pritet të arrijë vlerën e tregut prej 1 trilion dollarësh

Teknologji
Shqip.ai rrit kapacitetin: Transkriptim i lehtë i videove shqip me link të YouTube!

Shqip.ai rrit kapacitetin: Transkriptim i lehtë i videove shqip me link të YouTube!

Teknologji
Kalo në kategori