LAJMI I FUNDIT:

Komisioni i Gjyqtarëve dënon sulmin ndaj gjyqtarit Mervan Bejtullahu

Komisioni i Gjyqtarëve dënon sulmin ndaj gjyqtarit Mervan Bejtullahu

Sot pas ndeshjes të DigitAlb Kupës ndërmjet Drenicës dhe Prishtinës është sulmuar gjyqtari kryesor, Mervan Bejtullahu.

Reklama

Teksa po dilte nga stadiumi, tre persona të përgatitur kanë sulmuar gjyqtarin nga Gjilani.

Me këtë rast ka reaguar edhe Komisioni për Gjyqtarë në krye me Përparim Hasanin.

Pas ndeshjes Drenica-Prishtina, sulmohet gjyqtari Mervan Bejtullahu
Lexo po ashtu Pas ndeshjes Drenica-Prishtina, sulmohet gjyqtari Mervan Bejtullahu

“Komisioni për Gjyqtarë e dënon ashpër dhunën e ushtruar ndaj gjyqtarit, Mervan Bejtullahu”.

“Kërkojmë nga organet kompetente ta zbardhin ngjarjen sa më parë, pasi raste të tilla nuk i kontribuojnë futbollit”, thuhet në reagimin e këtij Komisioni.

Bejtullahu pas sulmit është shoqëruar në polici dhe ka dhënë deklaratën për rastin.

Ndryshe, duelin e fitoi Prishtina pas ekzekutimit të penalltive. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori