LAJMI I FUNDIT:

Pas ndeshjes Drenica-Prishtina, sulmohet gjyqtari Mervan Bejtullahu

Pas ndeshjes Drenica-Prishtina, sulmohet gjyqtari Mervan Bejtullahu

Ndeshja mes Drenicës dhe Prishtinës u mbyll pa gola në një ndeshje që u zhvillua në një terren të vështirë dhe u vendos në penallti.

Reklama

Prishtina fitoi 5-4 pas ekzekutimit të penalltive duke kaluar në raundin tjetër të Digitalb Kupës së Kosovës.

Pas ndeshjes gjyqtari i ndeshjes Mervan Bejtullahu është sulmuar nga disa persona.

Mësohet se ai është sulmuar nga tifozë të klubit të Drenicës, shkruan Telegrafi.

“Rasti i sulmit ndaj gjyqtarit në ndeshjen e  futbollit është induar pengim i personit zyrtar në kryerje të detyrës zyrtare. Dyshohet se tre persona tani për tani të panjohur ta kenë sulmuar gjyqtarin. Rasti po hetohet”, ka thënë për Telegrafin zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Policia ka arritur në vendin e ngjarjes pasi sulmi ndaj gjyqtarit ka qenë jo i vogël.

Bejtullahu është njëri nga gjyqtarët e rinj dhe perspektiv në Kosovë. /Telegrafi/   

Në trend Sport

Më shumë
Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Premier League
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Kalo në kategori