LAJMI I FUNDIT:

Koliçi: Humbje e dhimbshme për shkak të mënyrës se si erdhi goli

Koliçi: Humbje e dhimbshme për shkak të mënyrës se si erdhi goli
Fotoreporter: Vlasov Sulaj

Portieri i Ballkanit, Enea Koliçi ka thënë pas ndeshjes se humbja ndaj Viktoria Plzenit ishte mjaft e dhimbshme për shkak të mënyrës se si erdhi.

Viktoria Plzen arriti të shënojë në minutat e fundit të ndeshjes si pasojë e një dalje të gabuar të Koliçit.

Sipas tij ky gol mund të evitohej dhe bëri vetëkritikë, duke thënë se ka mundur të jetë më i kujdesshëm në atë rast.

Ballkani 0-1 Viktoria Plzen, notat e lojtarëve
Lexo po ashtu Ballkani 0-1 Viktoria Plzen, notat e lojtarëve

Sidoqoftë, ai tha se Ballkani është ende në lojë dhe mund të sigurojë kualifikimin tutje ndaj Dinamo Zagrebit.

“Ishte një humbje e dhimbshme, duke pasur parasysh se si erdhi gol. Nuk ishte nata jonë dhe pësuam një gol që kemi mundur ta evitonim”.

“Jemi ende në lojë, e kemi edhe një ndeshje mjaft të vështirë me Dinamon dhe shpresoj që aty mund ta sigurojmë kalimin tutje. Do të mund ta kishim evituar atë gol, ndoshta edhe unë do të kisha mundur të isha më i kujdesshëm por këto i ka futbolli”, ka thënë Koliçi pas ndeshjes./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Serie A
Kalo në kategori