LAJMI I FUNDIT:

Klubi i vetëm në Ligën Premier që nuk ka bërë asnjë transferim deri më tani

Klubi i vetëm në Ligën Premier që nuk ka bërë asnjë transferim deri më tani

West Ham United nuk ka bërë asnjë nënshkrim këtë verë edhe pse sezoni i ri i Ligës Premier fillon javën e ardhshme.

Sipas Guardian, ka tension mes trajnerit David Moyes dhe drejtorit të ri teknik të klubit, Tim Steidten. Situata cilësohet si rrëmujë.

Strategu dëshiron të paktën dy mesfushorë për të zëvendësuar Declan Rice dhe ai dëshiron lojtarë me përvojë në Ligën Premier . Ai ka hezituar të pranojë objektivat e Steidten.

West Hami larg asaj që Man United po kërkon për Maguiren - refuzohet oferta
Lexo po ashtu West Hami larg asaj që Man United po kërkon për Maguiren - refuzohet oferta

Në veçanti, kryetrajneri do të donte të afronte James Ward-Prowse nga Southampton, por Saints kërkojnë në 45 milionë euro, ndërsa West Ham e vlerëson atë në jo më shumë se 30 milionë. Ndoshta nuk ndihmon fakti që të gjithë e dinë për 116 milionë euro që Hammers morën nga shitja e Rice.

West Ham ka qenë i lidhur me një mori lojtarësh, afrime potenciale cilësore si Scott McTominay, Conor Gallagher, Joao Palhinha dhe Edson Alvarez. Harry Maguire është gjithashtu një objektiv për të mbështetur mbrojtjen.

Interi po ia merr Romës nga duart Scamaccan
Lexo po ashtu Interi po ia merr Romës nga duart Scamaccan

Megjithatë, asnjëri prej tyre nuk është fotografuar ende me fanellën e klubit anglez.

West Ham duhet të jetë i vetëdijshëm për rreziqet e mos nënshkrimit të lojtarëve. Verën e kaluar, Leicester City nuk nënshkroi asnjë lojtar të vetëm derisa u kap paniku në ditët e fundit të afatit kalimtar të verës. Pasoja ishte që tani janë në Championship. Vetë West Ham përfundoi në vendin e 14-të sezonin e kaluar, vetëm disa pikë mbi zonën e rënies.

Dhe së fundi, Hammers do të luajnë në Ligën e Evropës këtë sezon dhe do të kenë nevojë për një stol të mirë për të rotacion lojtarët. Është vërtet koha për të nxituar. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

La Liga
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori