LAJMI I FUNDIT:

Klubet arabe gati të ‘tronditin’ Evropën, planifikohet transferimi i tre yjeve të Ligës Premier

Klubet arabe gati të ‘tronditin’ Evropën, planifikohet transferimi i tre yjeve të Ligës Premier

Kevin De Bruyne, Mohamed Salah dhe Son Heung-min do të jenë prioritetet kryesore për klubet e Ligës Saudite, teksa ata janë përgatitur për të shpenzuar 2 miliardë euro për të bërë realitet këtë.

Yjet e Manchester Cityt, Liverpoolit dhe Tottenhamit janë caktuar si objektivat kryesor për klubet në Lindjen e Mesme, në përpjekje për të bindur më shumë emra të mëdhenj t’i bashkohen ligës, ka raportuar Ben Jacobs.

Liga Saudite tentoi që të joshë edhe Mohamed Salah që t’i bashkohet atyre sezonin e kaluar, por Liverpooli e refuzoi shitjen e tij, teksa De Bruyne u cilësua si një blerje e mundshme më herët gjatë këtij sezoni.


Kampioni në fuqi i Arabisë, Al-Ittihad, raportohet se kanë ofruar 150 milionë për Salah verën e kaluar, por Liverpooli nuk ishte në gjendje ta shesë atë.

Rio Ferdinand bën një pretendim të guximshëm, zgjedh mes De Bruynes dhe Beckham
Lexo po ashtu Rio Ferdinand bën një pretendim të guximshëm, zgjedh mes De Bruynes dhe Beckham

Ylli egjiptian mbetet një lojtar i rëndësishëm për “Të Kuqtë”, pasi ka shënuar 14 gola në 20 ndeshje të Ligës Premier këtë sezon.

Personat që merren me operacione futbolli në Arabi, kanë besim se ata mund të joshin 31-vjeçarin për një kalim në Lindjen e Mesme, por transferimi i tij këtë verë nuk është i sigurtë.

De Bruyne gjithashtu nuk do të ishte një blerje e lehtë për Ligën Saudite gjithashtu. Ai u rikthye në ekip së fundmi, pasi kishte humbur pjesën e parë të sezonit shkaku i lëndimit. Kontrata e tij me Cityn skadon në vitin 2025, por Guardiola është jashtëzakonisht i interesuar për ta zgjatur atë.

Liverpooli mëson shkallën e lëndimit të Salah, lajm i rëndë për Egjiptin
Lexo po ashtu Liverpooli mëson shkallën e lëndimit të Salah, lajm i rëndë për Egjiptin

Son në anën tjetër ishte pyetur për mundësinë e kalimit në Arabinë Saudite vitin e kaluar, por koreano-jugori e hodhi poshtë këtë ide.

Liga Saudite duan që të bëjnë goditjet e radhës në afatin kalimtar, në kërkim të yjeve tjerë që do t’i bashkoheshin emrave si Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Neymar./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Serie A
Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Premier League
Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Premier League
Kalo në kategori