LAJMI I FUNDIT:

Klose nuk besonte se Strakosha do të bëhej portier i parë te Lazio

Klose nuk besonte se Strakosha do të bëhej portier i parë te Lazio
Thomas Strakosha. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Thomas Strakosha është portieri i parë i skuadrës së madhe italiane Lazio.

Reklama

Portieri shqiptar është bërë shumë i rëndësishëm dhe ndër më të mirët në Serie A.

Por legjenda gjermane Miroslav Klose ka thënë se nuk ka besuar që një dit Strakosha do të bëhej portieri i parë te Lazio.

Klose ka deklaruar se do të vendoste bast gjithë shpenzimet e tij që kjo gjë nuk do të ndodhte.

“Befasia e vërtetë për mua është Strakosha, kur unë isha atje, ai ishte portieri i tretë dhe sinqerisht do të kisha vënë bast të gjitha kursimet e mia, se ai nuk do të mund të bëhej titullar”.

“Nuk tregonte siguri, por ai tregon se duhet të japim hapësira për të rinjtë dhe t’u japim atyre kohë për t’u rritur”, tha Klose.

Përveç që po mbron rregullisht te Lazio, Strakosha është i rëndësishëm edhe te Kombëtarja e Shqipërisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori