Jurgen Klopp ka zbuluar fjalët që i shkëmbejë me Bruno Fernandes pas humbjes së Liverpoolit ndaj Manchester United në Old Trafford të hënën në mbrëmje.

The Reds janë ende në kërkim të fitores së parë të sezonit të ri të Ligës Premier, pasi golat e Jadon Sancho dhe Marcus Rashford i dhanë tre pikë Unitedi.

Fernandes dhe Salah u përfshinë në një grindje pasi portugezi refuzoi t’i jepte topin sulmuesit të Liverpoolit pasi shënoi, ndërsa Klopp u shfaq i frustruar me humbjen e kohës së United në fazat e fundit.

Klopp kërkon nga tifozët e Liverpoolit mos ta shikojnë tani tabelën e Ligës Premier Klopp kërkon nga tifozët e Liverpoolit mos ta shikojnë tani tabelën e Ligës Premier

Pas bilbilit të fundit, Klopp iu afrua Fernandes dhe i vuri duart rreth qafës mesfushorit të United, ndërsa dyshja shkëmbyen disa fjalë.

Reklama

Kur u pyet për atë bisedë me anëtarin e Unitedit, Klopp tha gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes: “Nuk ishte i diçka e madhe”.

Reklama

“Ishte biseda më e padëmshme që kam pasur ndonjëherë me një lojtar që ishte aq emocionues sa edhe unë”.

Ten Hag mezi përmbahet me deklarata, pas triumfit në derbin me Liverpoolin Ten Hag mezi përmbahet me deklarata, pas triumfit në derbin me Liverpoolin

“Ishte situata me top, (Lisandro) Martinez, ku ne protestuam për një ndërhyrje ‘të tmerrshme’, padyshim që nuk ishte asgjë, ai e bëri pak më dramatike se sa duhej, dhe më pas ai po fliste me mua dhe më thoshte, ‘ti do ta bënte të njëjtën gjë’”.

“Por, gjithçka ishte mirë pas ndeshjes, ai më tha se i duheshin këto lloj bisedash, në rregull, gjithçka është në rregull, më përdor mua (për të folur)”, ka shtuar më tej gjermani. /Telegrafi/

Reklama