Klopp: Më shumë rëndësi ka terreni vendas se goli si mysafir

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, thotë se goli i parë ndaj Borussia Dortmundit në çerekfinalen e parë të Europa League nuk është aspak i rëndësishëm.

Para ndeshjes kthyese në Anfield, strategu gjerman thotë se barazimi 1-1 ndaj ish-klubit të tij nuk është vendimtar për kualifikimin e mëtutjeshëm të Redsave.

“Goli si mysafir bën diferencën vetëm nëse merrni rezultatin e duhur në takimin e dytë. Dortmundi mund të shënojë kundër cilësdo skuadër në botë”.

“Nuk duhet të shpresoni vetëm në ruajtjen e portës së paprekur. Ndoshta pas 85-89 minutave goli si mysafir mund të jetë relevant, por jo më herët”.

“Është ndeshje e hapur. Fusha është avantazh më i madh se goli si mysafir. Vetëm në rezultatin 0-0 është avantazh. Nëse fitojmë, nuk na duhet fare”, ka thënë Klopp në konferencën për shtyp.

Nëse Liverpooli kualifikohet në gjysmëfinale, kjo do të jetë hera e parë që ‘Të Kuqtë’ e arrijnë këtë në gjashtë vjetët e fundit.

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

"Kemi gjëra më të rëndësishme për t'u fokusuar" - përgjigja e Ancelottit kur u pyet për Mbappen