Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, nuk beson se Liverpooli do të ketë presion në luftën për titull.

Reds mund të arrijnë në krye të tabelës sërish me fitore ndaj Fulhamit të dielën, duke parë që City ka angazhime në FA Cup.

“Psikologjikisht ne nuk kemi vuajtur sepse nuk ishim para tyre dhe kjo nuk ndryshon”.

“Të qenurit prapa Cityt nuk është me rëndësi, por ne kemi një ndeshje në fundjavë dhe duam që ta fitojmë’.

“Sigurisht se nëse jemi përpara ka domethënie. Ndeshja e mbetur e Cityt është ndaj Unitedit dhe nuk është e lehtë, por nuk vendoset në fundjavë për shkak të saj”.

“Të gjitha tregimet nuk kanë rëndëdsi për ne, pasi që nuk besoj se as ne e as ata do të hyjmë në presion”, potencoi Klopp. /Telegrafi/