Megjithëse ishin mjeshtër të futbollit, yjet e dikurshëm të Barcelonës, Ronaldinho dhe Deco, kishin disa shprehi të këqija.

Ish-zëvendëspresidenti i klubit, Alfons Godall, i cili ka shërbyer në atë pozitë gjatë viteve 2003-2010 (nën Joan Laportan) një intervistë shokuese për radion La Sotana ka treguar disa detaje të pabesueshme për mesfushorët ofensivë të klubit katalunas.

Klani problematik i Barcelonës

Nuk është fshehtësi që Ronaldonho ka qenë një admirues i ndejave, mirëpo Godall ka rrëfyer se braziliani kishte klanin e vet te Barca, i cili përbëhej edhe nga Deco, Thiago Motta dhe Maxi Lopez.

Sipas tij, këta futbollistë ishin kampionë të pijes dhe shpesh organizonin ndeja ku deheshin, ftonin edhe shumë femra në ndejat e tyre, ndërsa kishin një shprehi të keqe që i keqtrajtonin lojtarët e rinj.

Bojan ishte ‘viktima’ që e tallnin vazhdimisht

Ai që pësonte më së shumti nga katërshja e përmendur ishte Bojan Krkic, i cili asokohe ishte një prej talentëve te Blaugranët. Futbollisti me origjinë serbe ishte vazhdimisht shënjestër e shakave dhe keqtrajtimeve nga Ronaldinho, Deco, Motta e Lopez.

“Ata kishin vërtet shprehi të çuditshme. U pëlqente që të deheshin dhe të merrnin pjesë në orgji. Veç kësaj, i keqtrajtonin lojtarët e rinj, në veçanti Bojan Krkicin”, ka thënë Alfons Godall.

Ndejat e Ronaldinhos ishin eksplicite

Ky klan “u shpartallua” kur drejtimin e skuadrës e mori Pep Guardiola në vitin 2008, ndërsa më mirë nuk kaloi as Krkic, i cili ka ndërruar disa klube deri më tani. /Telegrafi/