LAJMI I FUNDIT:

Kjo është rrahja më e çuditshme në botë – ajo u filmua në Meksikë

Kjo është rrahja më e çuditshme në botë – ajo u filmua në Meksikë

Kamerat e vëzhgimit në qytetin meksikan Morelia regjistruan ndoshta rrahjen më të çuditshme ndonjëherë.

Nga njëra anë, ne kemi Mariachies (një emër popullor për muzikantët që luajnë këngë tradicionale), dhe nga ana tjetër, argëtuesit e rrugës. Spekulohet se problemi ka lindur për “ndarjen e territorit”.

Xhirime joreale, të ngjashme me të cilat nuk janë parë as në filmat e Tarantinos (El Mariachi është protagonisti kryesor i trilogjisë “Desperado”, red.), fillojnë me një përballje mes një prej muzikantëve dhe artistëve.

Së shpejti vijnë kolegët e tij, të vendosur për t’i dhënë një mësim kundërshtarit të tyre. Dhe pastaj gjërat kthehen në drejtim të kundërt, raporto odditycentral.

Djaloshi nuk është argëtues i zakonshëm në rrugë, por një ‘ngrënës i flakës’. Në video shihet se Mariachichi është “mbuluar” me zjarr, ndërsa ata ikin me mosbesim. Disa prej tyre përfunduan me këmisha të djegura.

Për ta bërë edhe më të çmendur situatën, gjithçka ndodhi përballë restorantit të quajtur “El Inferno”!

Mediat vendase raportojnë se vetëm argëtuesi i rrugës ka kontaktuar me mjekët dhe nga videot duket se ai i ka “kapur” me zjarr rivalët e tij.

Policia thotë se konflikte të tilla janë të zakonshme dhe se argëtuesit po luftojnë për pozicione më të mira, ku mund të përfitojnë më shumë. Konkurrenca është e madhe dhe ka ndodhur që aktorët të vizatojnë armët e tyre. /Telegrafi/