LAJMI I FUNDIT:

Kishte yjet e futbollit si Kaka, Van Basten, Shevchenko, Maldini e shumë të tjerë në skuadër – por Berlusconi zgjedh një tjetër si më të mirin në histori

Kishte yjet e futbollit si Kaka, Van Basten, Shevchenko, Maldini e shumë të tjerë në skuadër – por Berlusconi zgjedh një tjetër si më të mirin në histori

Silvio Berlusconi, tani është pronar i Monzas, por në të shkuarën ai kishte udhëhequr Milanin për shumë vite, ku kishte ftuar shumë trofe. 

Reklama

Presidenti legjendat i Milanit, është kthyer dhe ka folur për kujtimet që kishte sa ishte pjesë e kuqezinjve.

“Gjatë gjithë jetës sime kam pasur ëndrra që dukeshin të pamundura për t’u realizuar për të gjithë. Kur mora Milanin, doja që të bëhej skuadra më e fortë në botë dhe ia dola”.

“Me Milanin fitova gjithçka. Kam kujtime të forta nga viti 1994. Isha në Romë për të kërkuar votëbesimin e qeverisë dhe për këtë arsye nuk munda të shihja finalen e Athinës (në Ligën e Kampionëve)”.

“E telefonova Gallianin në fund të ndeshjes dhe më tha se kishim fituar 4-0. Duke i bashkuar të gjitha ato që kemi fituar, ndihem krenar”.

“E dua shumë Maldinin, është djali dhe babai i lojtarëve të Milanit. Dua shumë nga Milani im emra si Gullit, Van Basten…”

“Më i madhi? Baresi, një lojtar fantastik, një njeri me ndershmëri të pabesueshme, i dashur dhe i respektuar nga të gjithë, madje edhe nga kundërshtarët e tij”, ka thënë Berlusconi për “Sky Sports”. /Telegrafi/