LAJMI I FUNDIT:

Kimmich: Lewandowskin duhet ta zëvendësojmë kolektivisht, Mane nuk do të shënojë 40 apo 50 gola

Kimmich: Lewandowskin duhet ta zëvendësojmë kolektivisht, Mane nuk do të shënojë 40 apo 50 gola
(Foto: Twitter/FC Bayern Munich)

Joshua Kimmich ka paralajmëruar se Sadio Mane nuk duhet të konsiderohet si zëvendësues i drejtpërdrejtë i Robert Lewandowskit te Bayern Munichu.

Reklama

Sulmuesi polak u largua nga kampioni gjerman këtë verë duke nënshkruar me Barcelonën, derisa në Allianz Arena u transferua ish-sulmuesi i Liverpoolit.

Mane ka realizuar 120 gola në gjashtë sezonet e kaluara te skuadra angleze, mirëpo 22 ka qenë numri maksimal i golave të realizuar brenda një sezoni të Ligës Premier.

“Me largimin e Lewyt kemi humbur shumë gola, atë duhet ta zëvendësojmë kolektivisht. Sadio është padyshim lojtar i shkëlqyer, por nuk mendoj se shënon 40 apo 50 gola, ai sjell cilësi të tjera”, citon Goal fjalët e yllit të Bayernit.

Mane dhe De Ligt gjejnë golat e parë me Bayern Munich, bavarezët marrin fitore të thellë ndaj DC United
Lexo po ashtu Mane dhe De Ligt gjejnë golat e parë me Bayern Munich, bavarezët marrin fitore të thellë ndaj DC United

“Mendoj se ai është i uritur dhe dëshiron të vazhdojë të fitojë tituj. Është në rrugë të mirë. Në fillim ishte relativisht i qetë, por është një person i hapur dhe i thjeshtë. Gjithmonë ka diçka për të thënë. Mendoj se do të përshtatet shumë mirë”, ka deklaruar 27-vjeçari.

“50 golat duhet të vijnë nga diku. Është gjë e mirë për ne që e kemi dikë në mbrojtje (Matthijs de Ligt), i cili është i mirë në ndërhyrje, organizon dhe po ashtu shënon gola”, ka theksuar Kimmich për transferin e ri nga Juventusi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Prishtina si gjithmonë e bën ligjin në Kupën e Kosovës, mposht Gjilanin në finale - tani në pritje të licencimit për garat evropiane

Prishtina si gjithmonë e bën ligjin në Kupën e Kosovës, mposht Gjilanin në finale - tani në pritje të licencimit për garat evropiane

Superliga
PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

Ligue 1
Moises Caicedo arrin marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Moises Caicedo arrin marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Premier League
Kalo në kategori