LAJMI I FUNDIT:

Mane dhe De Ligt gjejnë golat e parë me Bayern Munich, bavarezët marrin fitore të thellë ndaj DC United

Mane dhe De Ligt gjejnë golat e parë me Bayern Munich, bavarezët marrin fitore të thellë ndaj DC United

Bayern Munich ka fituar ndaj DC United me rezultat 6-2 në miqësoren e zhvilluar në SHBA, ndërsa golat e para me fanellën bavareze i gjetën transferimet e reja, Sadio Mane dhe Matthis de Ligt.

Reklama

Ndeshja u zhvillua në Uashington, atje ku Bayern Munich po e kryen fazën përgatitore.

Manes iu deshën vetëm pesë minuta për të shënuar golin e parë për Bayernin dhe këtë e bëri nga penalltia.

Vetëm shtatë minuta pas kësaj, Marcel Sabitzer shënoi për 2-0, ndërsa Serge Gnabry shënoi për rezultatin e pjesës së parë një gol në minutën e 44-të pas një asistimi të Mane.

Me të filluar pjesa e dytë ishte radha e holandezit De Ligt, i cili kompletoi transferimin e tij këtë jave te Bayern Munich.

Joshua Zirkzee dhe Thomas Muller shënuan dy golat e fundit për Bayern Munichun, ndërsa edhe vendasit shënuan dy herë në këtë pjesë lojë me Skage Lehland dhe Theodore Ku-DiPietro.

De Ligt dhe Mane mbërritën në Bayern Munich këtë verë si përforcime të mëdha./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori