Kim Kardashian thuhet se ndjehet e ‘neveritur’ nga pretendimet se ish-bashkëshorti i saj Kanye West u tregoi foto private të saj ish-punonjësve të tij, ka pohuar një burim.

Reklama

Burimi, i cili kohët e fundit foli për Us Weekly, tha se ylli televiziv po ‘vlerësonte’ pretendimet dhe po punonte për të ‘konfirmuar’ detajet.

“Kim është e neveritur. Ajo ndihet e dhunuar dhe e tmerruar”, tha ky burim.

Kjo vjen vetëm disa ditë pasi “Rolling Stone” publikoi një letër nga punonjësit e “Adidas” që akuzonin reperin për keqtrajtim dhe krijimin e një ambienti armiqësor pune në “Yeezy”, bashkëpunim që ai kishte me markën sportive.

Reklama

Në letër, grupi i punonjësve që punuan me Ye thanë se reperi shfaqi foto të rrezikshme/private të Kardashian ndërsa ai ishte duke punuar me “Adidas”.

Reklama

Kardashian nuk u përgjigj menjëherë pasi akuzat u bënë publike, megjithatë, burimi tha të premten (26 nëntor) se ajo donte të priste për të marrë pamjen e plotë, shkruan DailyMail.

“Ajo donte të shihte se çfarë fotosh panë ish-punonjësit, në mënyrë që të kishte më shumë detaje”, tha ky burim për revistën.

Kardashian thuhet se është e tmerruar dhe ‘vazhdon të pyesë se çfarë do të hedh ai më pas’, tha burimi.

Raporti i publikuar nga “Rolling Stone” pretendon se një të riu që po intervistohej për një punë në “Yeezy” iu shfaq një imazh ‘intim’ i Kim nga West.

Reklama

Punonjësit thanë gjithashtu se një video ‘eksplicite’ e Kardashian iu shfaq disa bashkëpunëtorëve brenda kompanisë.

Dyshja ishin të martuar për gjashtë vjet përpara se të njoftonin përfundimisht ndarjen e tyre në vitin 2021. Ata kanë katër fëmijë së bashku.

Reklama

Një letër e hapur nga ish-anëtarët e markës së modës “Yeezy” të West akuzon gjithashtu shefat e “Adidas” se kanë fikur ‘busullën e tyre morale’ mes zakonit të supozuar të të varurit nga porno për të treguar materiale të qarta nëpër zyrë.

Punonjësit pohuan gjithashtu në artikullin që West kulmoi një atmosferë ‘seksualizuese’ në të cilën pornografia ishte një tipar konstant dhe shpesh bënin vërejtje të qarta për punonjëset femra të Yeezy dhe Adidas.

Reklama

West i tha një punonjëseje të Adidas-it në Kinë “Unë dua që të më bësh një këpucë që mund të rrah”, ndërsa ai gjithashtu shpesh luante video porno me kolegët – duke përfshirë video të bëra në shtëpi të tij dhe grave të tjera, si dhe një të ish-bashkëshortes Kim – pohon raporti.

Reklama

“Yeezy” ishte një bashkëpunim shumë miliarda dollarësh i modës mes West dhe Adidas, i cili u ndërpre në tetor pas një sërë fjalësh publike antisemantike nga muzikanti.

Anëtarët e ekipit shkruajtën në një letër se ndiheshin ‘të ngacmuar dhe të frikësuar’ nga West dhe akuzojnë shefat e tyre se dinin për sjelljen e tij për vite me radhë, por duke e fikur ‘busullën e tyre morale’.

Reklama

Artikulli i “Rolling Stone” titullohej: ‘E vërteta rreth Yeezy: Një thirrje për veprim për udhëheqjen e Adidas’, e akuzonte Westin se ishte agresiv në vendin e punës, veçanërisht ndaj grave’.

Grupi tha se i kërkuan Adidasit të merrej me ‘mjedisin toksik dhe kaotik të krijuar nga Kanye West’.

Në një pjesë tjetër të letrës, West akuzohet se i ka nënshtruar punëtorët ‘për vite të tëra abuzimi verbal, tirade vulgare dhe ngacmime’.

Reklama

Ndër aktet skandaloze të kryera, sipas stafit, reperi u tregoi punonjësve një video të një ylli porno, Francesca Le duke kryer një akt seksual me një grua tjetër.

Në vitin 2019, West pranoi se ishte një i varur nga pornografia, duke thënë: “Për mua, Playboy ishte porta ime e plotë për varësinë ndaj pornografis”.

Reklama

Pas përfundimit të partneritetit të tij me “Yeezy”, West mund të humbasë statusin e tij të miliarderit pasi që është hequr nga një numër partnerësh të tjerë, duke përfshirë “Gap” dhe “Balenciaga”.

Marrëveshja e tij me “Adidas” ishte rreth 1.5 miliardë dollarë në vit, duke i siguruar yllit rreth 220 milionë dollarë në vit.

Ai pretendoi muajin e kaluar se kishte humbur dy miliardë dollarë në një ditë të vetme pasi kompanitë filluan të ndërpresin lidhjet me të pas komenteve të tij raciste të bëra në internet.

Reklama

Në fillim të kësaj jave, pasi riktheu llogarinë e tij në Twitter pas një ndalimi për komentet e tij antisemantike, West njoftoi se do të shiste rrobat e mbetura Yeezy, Balenciaga dhe Adidas për 20 dollarë, ‘në mënyrë që të gjithë të mund të përballojnë rroba cilësore’.

Reklama

Në pamjet e postuara në internet, West duket i lumtur teksa qëndron në një hapësirë ​​pune që duket të jetë mikpritës i një shitjeje të ardhshme të mostrës. /Telegrafi/