LAJMI I FUNDIT:

Kevin Spacey paditet nga aktori Anthony Rapp për sulm seksual

Kevin Spacey paditet nga aktori Anthony Rapp për sulm seksual

Dy burra e kanë paditur aktorin Kevin Spacey të mërkurën, për shkak të një sulmi seksual që kishte bërë kundër tyre kur ishin 14 vjeçë në vitet 1980.

Reklama

Një nga paditësit është Anthony Rapp, aktori i cili ishte i pari që doli me akuza kundër Spacey në tetor të vitit 2017.

Rapp pretendon se Spacey e ftoi atë në një mbrëmje në banesën e tij në 1986.

Anthony Rapp (Foto: Getty Images/Guliver)

Ndërsa ishte atje, Anthony pretendon se Spacey i kapi vithet, e çoi në një shtrat dhe u vu sipër tij. Ndërkohë, ai shprehet se ishte në gjendje të ikte në një banjë dhe më vonë doli nga banesa.

Paditësi i dytë identifikohet vetëm si C.D.

Ankesa pretendon se Kevin u takua me C.D. në 1981, si student në klasën e aktrimit të Spacey.

C.D. ishte 12 vjeç në atë kohë.

Sipas ankesës, aktori amerikan u takua me C.D. përsëri kur ky i fundit ishte 14 vjeç, dhe Spacey ftoi djalin në banesën e tij. Atje, viktima tha se ai ka kryer seks anal dhe seks oral me të.

Të dy u angazhuan në akte seksuale në disa raste të tjera, sipas padisë.

Kevin Spacey (Foto: Getty Images/Guliver)

Në takimin e tyre të fundit, sipas ankesës, Spacey u përpoq të bënte seks anal tek djali. Djali tha “Jo” disa herë, dhe në fund të fundit ishte në gjendje të lirohej dhe të largohej nga banesa, sipas padisë.

Padia pretendon që të dy akuzuesit kanë pësuar dëmtime psikologjike për shkak të abuzimit të Spacey.

Kur Rapp akuzoi për herë të parë Spacey tre vjet më parë, aktori tha se nuk e mbante mend incidentin, por që nëse do të ndodhte, do të kishte qenë rezultat i “sjelljes së papërshtatshme të dehur”.

Kevin është përballur me çështje penale dhe civile në Nantucket dhe Los Angeles, megjithëse nuk ka qenë përgjegjës në asnjë procedurë deri më tani.

I njëjti gjithashtu është përballur me hetime të shumta në Londër. /Telegrafi/

Kevin Spacey dhe Anthony Rapp

Në trend Magazina

Më shumë
David Beckham shkon me sandale të veshura me çorape në Javën e Modës në Paris

David Beckham shkon me sandale të veshura me çorape në Javën e Modës në Paris

Magazina
Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Magazina
Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Magazina
Era Istrefi vjen me poza joshëse duke treguar barkun e saj të hollë

Era Istrefi vjen me poza joshëse duke treguar barkun e saj të hollë

Magazina
Albërije Hadërgjonaj reagon ndaj deklaratave fyese të Albano Bogdos ndaj Albanit dhe Beatrixës

Albërije Hadërgjonaj reagon ndaj deklaratave fyese të Albano Bogdos ndaj Albanit dhe Beatrixës

Magazina
Butrint Imeri pozon pranë makinës super luksoze i veshur në kostum elegant

Butrint Imeri pozon pranë makinës super luksoze i veshur në kostum elegant

Magazina
Kalo në kategori