Këto janë tetë skuadrat që kanë siguruar çerekfinalen në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet në kuadër të Ligës së Evropës.

Tetë ndeshjet e përfunduara kanë përcaktuar edhe tetë skuadrat çerekfinaliste në këtë garë tejet interesante.

Padyshim që ndeshja më e mirë ishte ajo mes Lyonit dhe Romës ku në 180 minuta dy skuadrat dhuruan spektakël.

Lyon shënoi fitore 4-2 në ndeshjen e parë, ndërsa Roma triumfoi në ndeshjen e kthimit 2-1 por u eliminua me rezultat të përgjithshëm 5-4.

Manchester United ka triumfuar 1-0 ndaj Rostovit dhe me rezultat final 2-1 ka kaluar tutje.

Spektakël kishte edhe në derbin gjerman mes Borussia Moenchegladbach dhe Schalke 04 që barazuan 2-2.

Edhe ndeshja e parë kishte përfunduar baras 1-1 dhe Schalke u kualifikua falë golit si mysafir. /Telegrafi/

Skuadrat që kanë siguruar çerekfinalen:

Manchester United, Schalke 04, Lyon, Anderlecht, Ajax, Celta Vigo, Genk, Besiktas.

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak