Pas humbjes të Barcelonës nga Bayern Munich me rezultat 8-2, tashmë mediat janë kthyer pas duke kritikuar politikën e klubit  katalunas.

Në 15 vitet e fundit veçanërisht, Blaugranat shpesh kanë dominuar futbollin spanjoll dhe evropian, duke marr 10 tituj të La Ligës dhe katër trofe të Ligës së Kampionëve.

Ky sukses u arrit pas paraqitjeve të shkëlqyeshme të Lionel Messi, Xavi dhe Andres Iniesta, ku u shkrua edhe historia e këtij klubi.

Të gjitha lajmet nga Barcelona Të gjitha lajmet nga Barcelona

Por për çdo lojtar të fortë që ka shkëlqyer është edhe një tjetër që nuk ka arritur ta tregojë potencialin e tij dhe është larguar nga Nou Camp.

Reklama

Duke shikuar disa yje ndër vite, Squawka ka rreshtuar 11 lojtarë që shkëlqyn pasi i thanë lamtumirën Barcelonës.

1. Thiago Alcantara
Mosha: 29
Paraqitjet në Barcelona: 101

Reklama

2. Zlatan Ibrahimovic
Mosha: 38
Paraqitjet në Barcelona: 46

3. Juan Roman Riquelme
Mosha: 42
Paraqitjet në Barcelona: 42

4. Thiago Motta
Mosha: 37
Paraqitjet në Barcelona: 139

5. Alexis Sanchez
Mosha: 31 vjeç
Paraqitjet në Barcelona: 141

6. Mark Hughes
Mosha: 56
Paraqitjet në Barcelona: 36

7. Paco Alcacer
Mosha: 26
Paraqitjet në Barcelona: 50

8. Cesc Fabregas
Mosha: 33
Paraqitjet në Barcelona: 151

9. Mark van Bommel
Mosha: 43
Paraqitjet në Barcelona: 36

Reklama

10. Adama Traore
Mosha: 24 vjeç
Paraqitjet në Barcelona: 4

11. Yaya Toure
Mosha: 37
Paraqitjet në Barcelona: 118

/Telegrafi/