LAJMI I FUNDIT:

Këta janë 11 yjet që e shpëtuan karrierën e tyre duke u larguar nga Barcelona: Nga Ibra te Alcantara, Toure e Sanchez

Këta janë 11 yjet që e shpëtuan karrierën e tyre duke u larguar nga Barcelona: Nga Ibra te Alcantara, Toure e Sanchez

Pas humbjes të Barcelonës nga Bayern Munich me rezultat 8-2, tashmë mediat janë kthyer pas duke kritikuar politikën e klubit  katalunas.

Në 15 vitet e fundit veçanërisht, Blaugranat shpesh kanë dominuar futbollin spanjoll dhe evropian, duke marr 10 tituj të La Ligës dhe katër trofe të Ligës së Kampionëve.

Ky sukses u arrit pas paraqitjeve të shkëlqyeshme të Lionel Messi, Xavi dhe Andres Iniesta, ku u shkrua edhe historia e këtij klubi.


Të gjitha lajmet nga Barcelona
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Barcelona

Por për çdo lojtar të fortë që ka shkëlqyer është edhe një tjetër që nuk ka arritur ta tregojë potencialin e tij dhe është larguar nga Nou Camp.

Duke shikuar disa yje ndër vite, Squawka ka rreshtuar 11 lojtarë që shkëlqyn pasi i thanë lamtumirën Barcelonës.

1. Thiago Alcantara
Mosha: 29
Paraqitjet në Barcelona: 101

2. Zlatan Ibrahimovic
Mosha: 38
Paraqitjet në Barcelona: 46

3. Juan Roman Riquelme
Mosha: 42
Paraqitjet në Barcelona: 42

4. Thiago Motta
Mosha: 37
Paraqitjet në Barcelona: 139

5. Alexis Sanchez
Mosha: 31 vjeç
Paraqitjet në Barcelona: 141

6. Mark Hughes
Mosha: 56
Paraqitjet në Barcelona: 36

7. Paco Alcacer
Mosha: 26
Paraqitjet në Barcelona: 50

8. Cesc Fabregas
Mosha: 33
Paraqitjet në Barcelona: 151

9. Mark van Bommel
Mosha: 43
Paraqitjet në Barcelona: 36

10. Adama Traore
Mosha: 24 vjeç
Paraqitjet në Barcelona: 4

11. Yaya Toure
Mosha: 37
Paraqitjet në Barcelona: 118

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori