Gazeta e njohur spanjolle AS ka zbuluar 10 trajnerë të njohur në botë e futbollit që kanë fituar shumë tituj, por që nuk kanë luajtur futboll asnjëherë.

Reklama

Aty në mes gjendet Carlos Alberto Parreira, i cili me Brazilin, ka fituar titullin e Kampionit të Botës në vitin 1994.

Pastaj Arrigo Sacchi, i cili me Milanin e tij bëri çmenduri në vitet 80-ta.

Në këtë mes gjenden edhe trajnerët  e njohur aktual si Jose Mourinho dhe Rafa Benitez, që kanë fituar Ligën e Kampionëve.

Këto janë 10 femrat më të paguara në futboll, pagat e tyre kundrejt të meshkujve janë shumë më të ulëta (Foto) Këto janë 10 femrat më të paguara në futboll, pagat e tyre kundrejt të meshkujve janë shumë më të ulëta (Foto)

Edhe fituesi i Kupa Amerikës me Kilin, aktualisht trajner i Sevillas, Jorge Sampaoli, nuk ka luajtur asnjëherë futboll.

Reklama

Më poshtë i gjeni trajnerët e njohur që nuk kanë luajtur në futboll profesionist. /Telegrafi/

Rafa Benitez

Jose Mourinho

Reklama

Bob Bradley

Gregorio Manzano

Carlos Alberto Parreira

Avram Grant

Carlos Queiroz

Jorge Sampaoli

Andre Villas-Boas

Alberto Zaccheroni