LAJMI I FUNDIT:

Kësaj radhe pa nikoqir kryesor, ceremoninë e Oscarit do ta udhëheqin 13 personalitete të ndryshme

Kësaj radhe pa nikoqir kryesor, ceremoninë e Oscarit do ta udhëheqin 13 personalitete të ndryshme

Pas 25 vjetëve do të ketë ndryshime në ngjarjen kryesore të filmit në botë.

Akademia Amerikane e Arteve dhe Shkencave të Filmit ka zbuluar një listë prej 13 aktorëve dhe të famshmëve që do të jenë udhëheqësit e Ceremonisë së 91-të të ndarjes së Oscarëve

Ngjarja e këtij viti do të mbahet për herë të parë pa një mikpritës që nga viti i largët 1989.

Kësaj radhe do të jenë shumë udhëheqë të ceremonisë, ku midis veçohen emra të tillë, si Tina Fey, Whoopi Goldberg, Brie Larson, Daniel Craig, Jennifer Lopez, Chris Evans, Amy Poehler, Maya Rudolph, Charlize Theron, Awkwafina, Amandla Stenberg, Tessa Thompson dhe Constance .

https://www.instagram.com/p/BtccTyXlxyE/

Theksojmë se humoristi amerikan, Kevin Hart hoqi dorë nga roli i tij si përgjigje ndaj mesazheve të vjetra homofobike në Twitter. Dy vitet e fundit u drejtua nga moderaroti dhe shoumeni, Jimmy Kimel.

Ndërkohë, si favoritë për të fituar çmimet kryesore në këtë ngjarje madhore filmike është filmi i regjisorit, Alfons Quarone, Roma dhe “Favorite” i Jorgos Lantimos, i cili fitoi dhjetë nominime për Oscar.

Shkaku i qëndrimeve homofobike, Kevin Hart nuk do ta udhëheq ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar
Lexo po ashtu Shkaku i qëndrimeve homofobike, Kevin Hart nuk do ta udhëheq ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar

Ndryshe, ceremonia zyrtare e çmimeve amerikane të filmit do të mbahet më 24 shkurt në Teatrin Dolby në Los Angelos. /Telegrafi/