LAJMI I FUNDIT:

Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri
Foto: Arkiv

Një polic i Kosovës është kërcënuar përmes rrjeteve sociale.

Policia njofton se lidhur me rastin është njoftuar prokurori, transmeton Telegrafi.


“Mitrovicë Veri 29.09.2023-16;10. Viktima mashkull kosovar, pjesëtar i PK-së, ka raportuar se është kanosur përmes rrjeteve sociale. Është njoftuar prokurori, rasti në procedurë hetimore”, njofton Policia.

Situata në veri ka qenë e tensionuar gjatë këtyre ditëve, pasi më 24 shtator grupe terroriste serbe sulmuan Policinë e Kosovës, duke vrarë rreshterin Afrim Bunjaku.

Mbi 30 persona të armatosur rëndë dhe të maskuar kishin hyrë në Kosovë, ata pas vrasjes së policit u fshehën në Manastirin e Banjskës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Politikë
“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

Lajme
Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Lajme
Ish-luftëtari i UÇK-së, Remzi Shala në rigjykimin për krime lufte: Nuk jam fajtor

Ish-luftëtari i UÇK-së, Remzi Shala në rigjykimin për krime lufte: Nuk jam fajtor

Drejtësi
Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Siguri
INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

Drejtësi
Kalo në kategori