0Shares

Sot (e premte) shteti i Kosovës feston 9 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë.

Ishte pikërisht 17 shkurti i vitit 2008, një ngjarje e madhe për shqiptarët e Kosovës, e cila do të mbahet mend gjatë.

Duke u kthyer në një festë të rëndësishme, normalisht që edhe figurat publike janë ata të cilët mobilizohen që të gjejnë imazhin ose statusin e duhur, për t’iu uruar ndjekësve të tyre këtë festë.

Ndonëse në një datë si kjo shumica e këngëtarëve tanë janë të angazhuar me koncerte brenda dhe jashtë shtetit, prapëseprapë ata nuk harrojnë që të publikojnë një urim të veçantë për fansat e tyre.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Ndërkohë shumë urime të përzemërta janë dërguar nga këngëtarët e Shqipërisë, të cilët kanë shfaqur imazhe me simbolet e flamurit të Kosovës dhe Shqipërisë në rrjetet e tyre sociale, duke uruar kështu me gjithë zemër fansat e Kosovës për Pavarësinë.

Një ndër urimet më të veçanta ka qenë ai i Roland Hysit, ose siç e njohin e të gjithë Landi i “WSF”, i cili ka publikuar një fotografi të të ndjerit, mikut të tij Dr.Florit i cili mbante në krah flamurin e Kosovës.

Në vazhdim ju sjellim disa nga këto urime të përzemërta për 9-vjetorin e Pavarësisë nga yjet. /Telegrafi/

Sot festojne TE GJITHE shqiptaret ane e mbane! Zoti e bekofte Kosoven!

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on Feb 17, 2017 at 5:18am PST

Gezuar Pavaresine Kosove! 👐🏻🇦🇱🇽🇰

A post shared by Luana Vjollca (@luanavjollca) on Feb 17, 2017 at 4:09am PST

Urime Pavaresine 🇽🇰❤🇦🇱

A post shared by ENCA (@enca) on Feb 17, 2017 at 5:41am PST

Gëzuar Kosovë e shtrenjtë! ❤️Jemi një! 🖤

A post shared by BESA 🎙 (@besaofficial) on Feb 17, 2017 at 6:02am PST

Gezuar Kosove 🇦🇱🇦🇱 🇽🇰🇽🇰

A post shared by GRETA KOCI – Singer (@gretakoci1) on Feb 17, 2017 at 4:54am PST

Gëzuar!🇽🇰

A post shared by Arilena Ara (@arilenaaraa) on Feb 17, 2017 at 5:24am PST

Gezuar 🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

A post shared by Enny⭐️ (@enikociiii) on Feb 17, 2017 at 4:51am PST

Gezuar pavarsine Lali Vogel ❤

A post shared by NOIZY (@zinizin) on Feb 17, 2017 at 4:14am PST

Shume dhane jeten per lirine qe sot femijet te buzeqeshin ne liri. Ta gezoni Pavaresine Kosove

A post shared by Aurela Gace aG (@aurelagaceofficial) on Feb 16, 2017 at 11:59pm PST

Gezuar Pavaresine Kosove! ……………..🇦🇱🇽🇰………………….. #krahperkrah #dyshqiponja #njekomb #vllazerim

A post shared by 💫JULIANA PASHA💫 (@julianapasha) on Feb 17, 2017 at 7:15am PST

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)