Këndellet Llapi, fiton derbin ndaj Gjilanit si mysafir

Llapi ka shënuar fitore ndaj Gjilanit si mysafir me rezultat 1-0 në kuadër të javës së tetë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Pjesa e parë edhe pse kishte raste, nuk soli gola, duke bërë që skuadrat të shkonin në pushim me rezultat të barabartë.

Në pjesën ishte Llapi që arriti të shënojë i pari dhe marr epërsinë në këtë takim.

Festim Alidema pasoi te Kushtrim Shabani i cili arriti të shënojë për 1-0 në minutën e 82-të.

Llapi ka mundur të marr edhe një penallti në fund, por gjyqtari nuk mendoi kështu.

Gjilani pas humbjes mbetet e dyta me 14 pikë, ndërsa Llapi ka 8 pikë pas shtatë ndeshjeve. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes