Llapi ka shënuar fitore ndaj Gjilanit si mysafir me rezultat 1-0 në kuadër të javës së tetë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Pjesa e parë edhe pse kishte raste, nuk soli gola, duke bërë që skuadrat të shkonin në pushim me rezultat të barabartë.

Në pjesën ishte Llapi që arriti të shënojë i pari dhe marr epërsinë në këtë takim.

Festim Alidema pasoi te Kushtrim Shabani i cili arriti të shënojë për 1-0 në minutën e 82-të.

Llapi ka mundur të marr edhe një penallti në fund, por gjyqtari nuk mendoi kështu.

Gjilani pas humbjes mbetet e dyta me 14 pikë, ndërsa Llapi ka 8 pikë pas shtatë ndeshjeve. /Telegrafi/

Reklama

Standings provided by SofaScore LiveScore