Kek-u merr pikën e parë në Superligë, barazon me Ballkanin

Edhe pse ndeshja mes Kek-ut dhe Ballkanit ishte një përballje e skuadrave nga fundi i tabelës, kjo nuk i ndaloi ato që dhurojnë një ndeshje dramatike në fushë.

Kek-u siguroi pikën e parë në Ipko Superligën e Kosovës në futboll duke barazuar me rezultat 2-2 ndaj Ballkanit.

Goli i parë në stadiumin ‘Agron Rama’ në Obiliq u shënua nga vendasit me anë të Ardhe Grajqevcit në minutën e dytë.

Por, nuk kaloi shumë dhe skuadra nga Suhareka barazoi rezultatin me anë të Jetmir Toapllit (14′), në minutat e mbetur ritmi i lojës ra dhe 45 minutat e parë përfunduan me rezultat 2-2.

Ashtu si pjesa e parë, edhe e dyta kishte një tjetër fillim të zjarrtë. Kek-u shënoi në minutën e 47-të me anë të Treviol Stullqakut, kurse pas dy minutash Ballkani barazoi me golin e Durim Gashit nga penalltia.

Pas këtij barazimi Ballkani renditet në vendin e nëntë me nëntë pikë, kurse Kek-u  i fundit me një pikë.

Ndeshja e ardhshme e Ballkanit është kundër Ferizajit, ndërsa Kek-u luan ndaj Feronikelit. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes