LAJMI I FUNDIT:

KB Peja nuk të ndalur, mposht edhe Vëllaznimin

KB Peja nuk të ndalur, mposht edhe Vëllaznimin
Reklama

Peja e ka fituar edhe takimin e pestë në Superligës së basketbollit pas ka mposhtur Vëllaznimin me lehtësi me rezultat 113:57.

Ekipi pejan ishte gjatë tërë ndeshjes dominues dhe këtë e tregon edhe rezultati në dy çereket e parë, ku përfunduan me rezultat 27:12 dhe 25:18.


Edhe pjesa e dytë foli në të mirë të ‘Shqiponjave’, ku vetëm në çerekun e tretë pejanët arritën të fitojnë me 34:8, duke shuar çdo shpresë të gjakovarëve, ndërsa edhe në çerekun e katërt vazhdoi dominimi i pejanëve.

Në këtë takim, basketbollisti më i dalluar ishte Alban Veseli me 23 pikë e shtatë kërcime te Peja, ndërsa te Vëllaznimi ishte Beq Kovaqi me 16 pikë e një kërcim.

Në takimin tjetër në mes të Golden Eagle Ylli dhe Kerasan Prishtina, fitoi skuadra nga Suhareka me rezultat bindës 95:60. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori