Los Angeles Lakers po përpiqen që të bëjnë një ekip të fortë për sezonin e ardhshëm pas dështimit në këtë që lamë pas vetes.

Me LBron Jamesin dhe pas transferimit të Anthony Davisit, padyshim që Lakersat po krijojnë një ekip edhe më të mirë për sezonin e ri të NBA-s.

Tashmë raportohet se në radarin e klubit ka rënë edhe MVP i këtij sezoni si dhe kampioni në fuqi me Toronto Raptors, Kawhi Leonard.

Për këtë të fundit ka shprehur interesim edhe Los Angeles Clippers, e cila ka shumë gjasa ta transferojë basketbollistin amerikan.

“Sa i përket Lakers, ata nuk kanë të holla për të nënshkruar me Kawhi dhe nuk e pëlqen idenë se do të jetë violina e tretë në ekip. Clippers ishin në pozitë ta transferonin lojtarin para se të përfundonte në Toronto. Ata mund ta blejnë basketbollistin”, Adrian Wojnarowski, i cili njihet si gazetar i ekskluziviteteve të transferimit të lojtarëve.

Ndryshe, Leonardit i janë bërë oferta të ndryshme edhe nga zyrtarët e klubit kanadez, por deri më tani basketbollisti ka vendosur të hesht sa i përket të ardhmes. /Telegrafi/