Ashtu si ne, aktorët tanë të preferuar rriten dhe bëhen më të pjekur.

Reklama

Me moshën vjen një pamje e re.

Pesë misteret e pikturave të famshme të Leonardo da Vinçit (Foto) Pesë misteret e pikturave të famshme të Leonardo da Vinçit (Foto)

Disa prej tyre duan të duken të rinj; të tjerët me plakjen fillojnë tu thinjen flokët, transmeton Telegrafi.

Bright Side solli një listë me 14 të famshëm, flokët gri të të cilëve, i bënë ata të duken më të bukur.

14. George Clooney

George Clooney ynë i dashur është si një verë e mirë që bëhet më e mirë me vitet që kalojnë. Edhe pasi u bë bashkëshort dhe baba, ai vazhdon të rrokulliset akordën dhe flokët e tij tani janë pak të argjendtë.

Reklama

13. Jamie Lee Curtis

Gjithkush kujton vallëzimin e saj të mrekullueshëm në “True Lies” të vitit 1994 dhe jemi të sigurt edhe tani që Jamie do të na tregonte si të ishte një spiune i mirë.

Reklama

12. Matt LeBlanc

Si Joey në serialin ‘Friends’, Matt LeBlanc fitoi shumë zemra për karakterin e tij pak-memec, por shumë të sinqertë. Nëse Matt, kërkonte gjatë gjithë kohës përmirësimin që e gëzon tani, duhej të thoshte të famshmen “Si do të bëje” Joey, të gjithë do të shkriheshim ende.

11. Helen Mirren

Helen Mirren luajti rolin e Mbretëreshës Elizabeta II, e cila ka qenë e bardhë për shumë kohë. Helena e tronditi rolin dhe pamjen.

Reklama

10. Hugh Grant

Aktori i preferuar romantik i komedisë, Hugh Grant, është plakur shumë mirë. Flokët e tij të hijshme e bëjnë atë të duket edhe më seksi se më parë.

9. Glenn Close

Ylli i filmit “Fatal Attraction” (1987), Glenn Close tani po lëkundet në dekadën e saj të tetë me disa flokë absolutisht magjepsëse argjendi. Nëse plakja do ishte kaq e këndshme për të gjithë, ne do të dëshironim të bëheshim tani.

Reklama

8. Daniel Day-Lewis

Daniel Day-Lewis, që fitoi çmimin ‘Oscar’, portretizoi Abraham Lincoln në filmin “Lincoln” (2013). Si ai dhe karakteri i tij duken kaq të ngjashëm tani që ai mund të konsiderohet një dublues prapa në ato ditë.

Reklama

7. Judi Dench

Judi Dench, një aktore britanike me përvojë të thellë, ka pasur flokë gri për shumë dekada. Disa nga rolet e saj kërkojnë një ndryshim ngjyre, por ne besojmë se pamja e saj natyrale është ende më e mira.

6. Diane Keaton

“Annie Hall”, “Godfather” – këto janë vetëm disa filma që Diane ka qenë pjesë e tyre! Pamja e saj e re dhe buzëqeshja e mahnitshme ende rrinë në ‘Hollywood’.

5. Eric Dane

A keni menduar ndonjëherë se si do të duket Dr. Mark Sloan nga Anatomia e Grejit në vitin 2017? Atëherë mos pyesni më shumë! Eric Dane, tani 45 vjeç, dhe karakteri i tij do të ndajnë pamjen mahnitëse të një njeriu që po pjeket si një uiski e mirë.

Reklama
Reklama

4. Patrick Dempsey

Patrick Dempsey, një tjetër yll i Anatomisë Gri, gjithashtu duket më i pjekur dhe madje edhe më i bukur me flokët e tij të argjendtë. Ne e duam atë kur njerëzit përqafojnë mënyrën e natyrshme të gjërave.

3. Jeffrey Dean Morgan

Anatomia e Gri ishte e pasur me disa drejtime mashkullore absolutisht tërheqëse. Jeffrey Dean Morgan ishte gjithnjë shumë tërheqës. Vetëm shikoni mustaqet e tij gri.

2. Carmen Dell’Orefice

Carmen Dell’Orefice, një modele 86-vjeçare, ishte e bukur në vitet 1940 kur ajo filloi karrierën e saj. Por tani flokët e saj të argjendtë e bëjnë identitetin e saj të plotë. Kush nuk do të donte një pamje në këtë moshë si ajo dhe të bëhet një ikonë modeluese?

Reklama
Reklama

1. Morgan Freeman

Morgan Freeman përqafoi flokët e tij gri në mënyrën më klasike duke interpretuar si ‘Perëndi’ në filmin ‘Bruce Almighty’. Tani kjo është mënyra për të festuar moshën tuaj dhe pamjen e re. /Telegrafi/