Kate Middleton zbuloi se akoma nuk e ka takuar mbesën e saj të sapolindur, Lilibet, një javë pasi kunati i saj, Princ Harry dhe gruaja e tij, Meghan Markle, mirëpritën fëmijën e dytë.

Duke folur gjatë vizitës në një shkollë në Cornwall gjatë samitit të G7, Dukesha e Kembrixhit tha se mezi po priste ta takonte, emri i plotë i së cilës është Lilibet ‘Lili’ Diana Mountbatten-Windsor.

Duke u shfaqur së bashku me Zonjën e Parë të SHBA-së, Jill Biden, këtë pasdite, Kate u tha gazetarëve: “Unë i uroj asaj të gjitha të mirat, mezi po pres ta takoj sepse ende nuk e kemi takuar, kështu shpresojmë që së shpejti”.

Kate Middleton (Foto: PA)

E pyetur nëse kishte folur me të në ‘Facetime’, Dukesha u përgjigj: “Jo nuk kam biseduar”.

Meghan ka sjellë në jetë një vajzë të premten, teksa vetëm pak ditë më parë u bë i ditur lajmi se ajo dhe Harry u bënë prindër për herë të dytë.

Meghan Markle dhe princi Harry janë bërë prindër të një vajze Meghan Markle dhe princi Harry janë bërë prindër të një vajze

Dyshja treguan se vajza u quajt Lilibet, me pseudonimin që familja mbretërore i dha mbretëreshës Elizabeth, stërgjyshes së saj. Përveç kësaj, një emër tjetër i dha homazhe Princeshës Diana, e cila vdiq tragjikisht në vitin 1997.

Harry, Meghan dhe Archie (Foto: Getty Images)

Çifti tashmë janë prindër edhe të një djali me emrin Archie, i cili ka lindur më 6 maj të vitit 2019.

Markle gjatë kësaj kohe kishte anuluar të gjitha angazhimet për shkak të problemeve në shtatzëni. /Telegrafi/