LAJMI I FUNDIT:

Kaq muaj do të mungojë Aaron Ramsey

Kaq muaj do të mungojë Aaron Ramsey
Aaron Ramsey of Arsenal is seen by medics for an injury during the Premier League match between Arsenal and Liverpool played at The Emirates Stadium, London on 14th August 2016

Arsenalit po i shtohen numri i lojtarëve të lënduar.

Pas Per Mertesackerit dhe Gabriel Paulistës, Arsene Wenger ka marrë edhe një lajm të hidhur prej stafit mjekësor.

Këta të fundit kanë konfirmuar se mesfushori Aaron Ramsey do të mungojë rreth një muaj si pasojë e një lëndimi të marrë kundër Liverpoolit, transmeton Telegrafi.

Ramsey ka marrë një lëndimi në gjurin e këmbës së djathtë në minutën e 61-të takimit, të cilin e ka humbur skuadra londineze me rezultat 4-3.

Kujtojmë se tashmë trajneri francez, Wenger nuk i ka shërbimet e mbrojtësve, Mertesacker dhe Paulista, ndërsa si zëvendësues të tyre është përfolur të jetë Shkodran Mustafi në Valencia. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori