LAJMI I FUNDIT:

Kapiteni i Atleticos, Koke: Man City njëri nga favoritët për trofeun, por mund t’ia dalim

Kapiteni i Atleticos, Koke: Man City njëri nga favoritët për trofeun, por mund t’ia dalim

Kapiteni i Atletico Madridit, Koke ka folur për përballjen me Manchester Cityn në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Në ora 12:00, në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazat finale të Ligës së Kampionëve për sezonin 2021/22.

Atletico në çerekfinale do të ndeshet me Cityn dhe klubin anglez, Koke i ka cilësuar si njëri nga favoritët për ta fituar trofeun.


Hidhet shorti, mësohen çiftet për çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalen e Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Hidhet shorti, mësohen çiftet për çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalen e Ligës së Kampionëve

“Ata janë njëri nga favoritët. Sezonin e kaluar, ata ishin shumë afër fitimit të Ligës së Kampionëve”, ka thënë fillimisht Koke.

“Ata kanë një trajner dhe lojtarë të mrekullueshëm dhe luajnë futboll të shkëlqyeshëm, por neve na pëlqen kjo një lloj sfide”.

”Jam i sigurt se trajneri ynë do të krijojë një plan të fortë për të kaluar tutje, por ne e dimë se nuk do të jetë e lehtë”.

“Ne duhet të shkojmë në Mançester së pari dhe më pas do të kthehem në Madrid për të luajtur para tifozëve tanë”.

“Mendoj se kjo do të na japë një shtysë për sa i përket besimit dhe forcës ndërsa përpiqemi t’ia dalim”, përfundoi kaliteni i Atleticos. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Premier League
Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Premier League
Kalo në kategori