LAJMI I FUNDIT:

Kanye West konfirmon se është konvertuar në krishterim

Kanye West konfirmon se është konvertuar në krishterim
Kanye West (Foto: Rich Fury/Getty Images for Coachella/Guliver)

Kanye West i ka konfirmuar spekulimet e kohëve të fundit se është konvertuar në krishterim.

Reklama

42-vjeçari ka qëndruar në Washington gjatë fundjavës, ndërsa ka bërë një pjesëmarrje të paparalajmëruar në Universitetin Howard, ku është lëshuar dhe dëgjuar albumi i tij i ri, “Jesus Is King”.

Siç transmeton TMZ, gjatë asaj ndeje, reperi ka konfirmuar se është bërë zyrtarisht i krishterë, edhe pse nuk erdhi si befasi, pasi ka kohë që flitet për këtë gjë.

“Dua t’ju njoftoj se sot nuk jam këtu për t’ju argëtuar. Jemi këtu që ta përhapim ungjillin”, nisi të fliste West.

“Më falni nëse them diçka keq. Sapo jam konvertuar. Kjo do të thotë se jam shpëtuar së fundmi brenda këtij viti”, ka shtuar më tej reperi.

West ka thënë në të kaluarën se beson në Zot, porse nuk do të hyjë në ndonjë religjion, sepse mendon që fetë kanë të bëjnë më shumë me ndarjen dhe gjykimin, sesa në bashkimin e njerëzve. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Don Xhoni paralajmëron këngën e re “Ike” - protagoniste në klip është ish e dashura e tij ruse

Don Xhoni paralajmëron këngën e re “Ike” - protagoniste në klip është ish e dashura e tij ruse

Magazina
Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Kalo në kategori