LAJMI I FUNDIT:

Kandidatët ‘Kopa Trophy’, apo lojtari më i mirë i ri – 10 yjet e së ardhmes

Kandidatët ‘Kopa Trophy’, apo lojtari më i mirë i ri – 10 yjet e së ardhmes

Revista franceze “France Football”, është duke i publikuar listat me lojtarët që do të konkurrojnë për ‘Topin e Artë’, ‘Kopa Trophy’ (talenti më i madh) dhe ‘Yachine Trophy’ (portieri më i mirë).

Reklama

Fillimisht sa i përket meshkujve janë shpallur 10 kandidatët për të fituar trofeun Kopa, çmimi që shkon për futbollistin më të mirë U21.

Tre prej tyre janë anglezë, ndërsa ka edhe spanjoll, portugez, holandez, belg, amerikan dhe gjerman.

Mason GreenWood, Bukayo Saka, Pedri dhe Jérémy Doku, përbëjnë peshën e parë të publikuar.

Në peshën e dytë janë emra si Ryan Gravenberch, Jamal Musiala, Florian Wirtz,  Jude Bellingham, Nuno Mendes dhe Giovanni Reyna.

Talentë vërtete të mëdhenj për këtë garë ku çmimi jepet më 29 nëntor . /Telegrafi/