LAJMI I FUNDIT:

Kalimi i Mbappes te Real Madridi e dërgon Arda Gulerin te Milani

Kalimi i Mbappes te Real Madridi e dërgon Arda Gulerin te Milani

Milani thuhet se është i interesuar për yllin e Real Madridit, Arda Guler, tani që gjigantët e La Ligës janë vendosur të nënshkruajnë me Kylian Mbappe si një transferim i lirë.

Guler ishte i lidhur tashmë me një kalim te Milani verën e kaluar, por 18-vjeçari përfundimisht iu bashkua Real Madridit, ku, megjithatë, ai ka qenë duke luftuar me kohën e lojës nën Carlo Ancelottin.


Burimet turke dhe Fichajes konfirmojnë se kuqezinjtë tani po konsiderojnë një lëvizje huazimi për ish-talentin e Fenerbahces, i cili ka grumbulluar vetëm pesë paraqitje në Santiago Bernabeu këtë sezon.

Milani dhe Real Madridi janë në marrëdhënie të mira dhe mund të diskutojnë një marrëveshje të ngjashme me atë që solli Brahim Diaz në San Siro midis viteve 2020 dhe 2023.

Spanjolli kaloi tre sezone në huazim me kuqezinjtë, duke shënuar 18 gola në 126 ndeshje dhe duke fituar një titull në Serie A në sezonin 2021/22.

Diaz u kthye te Real Madrid sezonin e kaluar dhe ka shënuar tetë gola në 29 ndeshje këtë sezon, duke përfshirë golin e fitores 1-0 ndaj RB Leipzig në ndeshjen e parë të 1/8-tës së Ligës së Kampionëve javën e kaluar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Serie A
Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bundesliga
Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Bundesliga
Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Bundesliga
Kalo në kategori