LAJMI I FUNDIT:

Ka shënuar mbi 500 gola me të rinjtë, Milani mund ta bëjë Camardën debutuesin më të ri në histori

Ka shënuar mbi 500 gola me të rinjtë, Milani mund ta bëjë Camardën debutuesin më të ri në histori

Francesco Camarda është informuar se do të marrë një thirrje për ndeshjen e ardhshme të Milanit në Serie A kundër Fiorentinës, pasi adoleshenti u paraqit në stërvitjen e ekipit të parë.

Sulmuesi 15-vjeçar, i cili thuhet se ka shënuar mesatarisht rreth 5.5 gola për lojë në nivelin e të rinjve, ka thyer rekorde rregullisht këtë sezon.


Në shtator, një gol për Milan U19 në përballjen e tyre kundër Sassuolo ishte i pari i shënuar nga një lojtar i lindur në vitin 2008 në të gjithë Primaveran.

Më pas, ai u bë italiani më i ri që shënoi në Youth League të UEFA-s në moshën 15 vjeç e 195 ditë, kur shënoi një dygolësh kundër Newcastle United.

Dhe së shpejti, Camarda bëri më shumë histori duke u bërë lojtari më i ri në histori që shënon në të tre turnetë kryesor të U-19.

Si rezultat i formës së tij, Camarda u ftua në stërvitjen e ekipit të parë këtë muaj pasi Milani vazhdon të luftojë me dëmtimet.

Olivier Giroud është suspenduar për dy ndeshje pasi u përjashtua me karton të kuq në përballjen e tyre kundër Lecces, ndërsa Noah Okafor mori një goditje në detyrën ndërkombëtare me Zvicrën.

Të dy do të mungojnë në ndeshjen e së shtunës kundër Fiorentinës, që do të thotë se Stefano Pioli ka mundësi të kufizuara në fazën e sulmit,

Luka Jovic ka të ngjarë të fillojë si titullar, ndërsa Camarda pritet të marrë thirrjen e tij të parë në skuadrën e parë, sipas Fabrizio Romanos.

Camarda, i cili ka shënuar shtatë gola në 13 ndeshje për skuadrën Primavera të Milanit këtë sezon, do të marrë gjithashtu një marrëveshje të re në të ardhmen e afërt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori