LAJMI I FUNDIT:

Ka interesim për Kamberin, Hibernian fillon bisedimet me klubet e interesuara

Ka interesim për Kamberin, Hibernian fillon bisedimet me klubet e interesuara

Sulmuesi shqiptar i Hibernian, Florian Kamberi mund të ndërrojë skuadër në afatin kalimtar veror. 

Sipas mediumit skocez “Edinburgh Evening News”, Hibernian ka nisur negociatat me një klub, por nuk zbulon se cili është apo cilës ligë i përket.

Kamberi më herët kishte tërhequr vëmendjen e disa klubeve nga Anglia, Gjermania dhe Turqia.

Ai u huazua gjatë janarit te Rangers duke arritur të fitonte besimin e trajnerit Steven Gerrard.

Ai në atë kohë kur u prezantua te Rangers tha se kalimi në këtë klub ishte një ëndërr e bërë realitet,  gjë që i kishte revoltuar dukshëm tifozët e Hibernianit.

Ka pasur zëra që Kamberi mund të mbetet te Rangers, por siç duket drejtuesit e klubit nuk janë të vendosur një gjë të tillë.

Kamberi pritet të grumbullohet me Shqipërinë për ndeshjet e radhës pasi tani zyrtarisht është pjesë e tyre. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga
Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bayern Munichu merr vendim përfundimtar për trajnerin Thomas Tuchel

Bundesliga
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

“Nuk do të shkojë askund” – drejtori i Bayer Leverkusen lë me gishta në gojë Liveroolin dhe Bayern Munichun

Bundesliga
Kalo në kategori