LAJMI I FUNDIT:

Juventusi do t’i largojë katër futbollistë gjatë janarit, tre prej tyre mesfushor

Juventusi do t’i largojë katër futbollistë gjatë janarit, tre prej tyre mesfushor
Soccer Football - Champions League - Group H - Chelsea v Juventus - Stamford Bridge, London, Britain - November 23, 2021 Juventus' Leonardo Bonucci looks dejected after Chelsea's Timo Werner scores their fourth goal REUTERS/Hannah Mckay

Juventusi nuk është duke kaluar një moment të mirë këtë edicion, pasi ka mbetur shumë mbrapa në garën për titull.

Reklama

Rikthimi i trajnerit Massimiliano Allegri nuk i ka rikthyer në binar bardhezinjtë të cilët në 17 ndeshjet e para kanë pësuar pesë humbje dhe kanë marrë katër barazime.

Te gjiganti italian mezi presin afatin kalimtar të janarit për të bërë disa ndryshime.

Mesfusha vazhdon të mbetet reparti më problematik, pasi nga aty pritet të largohen plot tre mesfushorë gjatë janarit.

Aaron Ramsey, Adrien Rabiot dhe Arthur Melo janë tre lojtarët që Massimiliano Allegri i ka dhënë leje klubit që t’i largoj.

Ndërkohë në listën e largimeve është edhe sulmuesi suedez Dejan Kulusevski i cili nuk është në planet e trajnerit italian.

Tanimë te Zonja e Vjetër janë në listën e transferimeve disa emra si Denis Zakaria, Dusan Vlahovic,Aurelien Tchouameni e Donny Van de Beek.

Afati kalimtar i janarit pritet të jetë shumë aktiv për Zonjën e Vjetër si në dalje të lojtarëve ashtu edhe në hyrje të tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori