LAJMI I FUNDIT:

Juventusi tenton t’i shesë pesë lojtarët në Ligën Premier

Juventusi tenton t’i shesë pesë lojtarët në Ligën Premier

Juventusi është duke tentuar t’i shesë lojtarët që nuk janë në planet e tyre në Ligën Premier, përfshirë këtu, Aaron Ramseyn, Douglas Costan, Alex Sandro, Federico Bernardeschin dhe Mattia Perinin.

Biankonerët duan që të largojnë këta emra, derisa Andrea Pirlo do u konfirmojë largimin edhe lojtarëve si Gonzalo Higuain e Sami Khedira, gjersa Blaise Mautidi ka kaluar tashmë te Inter Miami.

Trajneri i sapo emëruar po tenton të bëjë ndryshime rrënjësore në skuadër, në mënyrë që të tentojë të fitojë Ligën e Kampionëve në edicionin e ri.


La Gazetta dello Sport raporton se Juventusi do të heq dorë nga Ramsey, me lojtarin që ka kaluar vetëm një sezon në Serie A.

Torinezët shpresojnë që të fitojnë 25 milionë euro nga shitja e tij, ndërsa në garë për të janë skuadra si, Manchester United, West Ham dhe Crystal Palace.

Për Alex Sandron i interesuar është Manchester City, derisa Djajtë e Kuq janë në garë edhe për Bernardeschin e Dogulas Costan.

Wolverhampton Wanderers është po ashtu në garë për Bernardeschin, ndërsa Fulhami tenton transferimin e Perinit për 12 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori