LAJMI I FUNDIT:

Juventusi synon transferimin e Martinellit, i ofron Arsenalit shkëmbimin me Arthur Melon

Juventusi synon transferimin e Martinellit, i ofron Arsenalit shkëmbimin me Arthur Melon

Gabriel Martinelli është objektivi i Juventusit për repartin ofensivë.

Reklama

Sulmuesi i talentuar brazilian ka tre vite që është te Arsenali dhe ka pasur paraqitje shumë të mira.

Kontrata e tij me Arsenalin është deri në verën e vitit 2025, por ai po pëlqehet shumë nga Juventusi që e sheh si pasues të Paulo Dybalas.

Trajneri Massimiliano Allegri e pëlqen shumë futbollistin dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit afrimin e tij.

Drejtuesit e Zonjës së Vjetër i kanë propozuar Arsenalit shkëmbimin me mesfushorin brazilian Arthur Melo.

Arthur pëlqehet jashtëzakonisht shumë nga trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, por problemi qëndron tek çmimi i dy futbollistëve.

Arsenal është gati ta bëjë këtë shkëmbim, por kërkon nga Juventusi edhe 15 milionë euro të tjera pasi Martinelli ka çmim më të lartë.

Gjithsesi drejtuesit e dy skuadrave pritet të kenë një takim për të diskutuar rreth shkëmbimit të mundshëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori