LAJMI I FUNDIT:

Juventusi pëson ndaj Lazios në udhëtim por siguron kalimin në finale të Kupës së Italisë

Juventusi pëson ndaj Lazios në udhëtim por siguron kalimin në finale të Kupës së Italisë

Juventusi ka humbur me rezultat 2-1 në udhëtim ndaj Lazios në kuadër të ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, por ka avancuar në finale me rezultat të përgjithshëm 3-2.

Ishte Taty Castellanos ai i cili shënoi në minutën e 12-të me kokë në cepin e djathtë të Szczesnyt, për t’i dhënë avantazhin prej 1-0 Lazios.


Dusan Vlahovic (23’) humbi një mundësi të artë për të barazuar shifrat, pasi portieri grek Mandas nuk lejoi të mposhtej.

Me epërsinë minimale të Lazios përfunduan 45 minutat e para të këtij ballafaqimi.

Me të filluar pjesa e dytë, ishte përsëri Castellanos (49’) që u shfaq në skenë, duke shënuar edhe një herë tjetër për rezultatin 2-0.

Pas golit të dytë Juventusi u këndell dhe krijuan disa raste të njëpasnjëshme me anë të Vlahovic, por pa gjetur golin.

Teksa dukej që ndeshja do shkonte në vazhdime, Timothy Weah me një pasim të mrekullueshëm ia servon topin polakut Arkadiusz Milik i cili në portën e zbrazët shënoi për 2-1.

Deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit nuk pati më raste për gol dhe Juventusi avancoi në finale të Kupës së Italisë, ku për kundërshtar do ta ketë njërën prej Fiorentinës ose Atalantas që do të përballen nesër (e mërkurë)./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Man Cityt 'ëndërron' të bashkohet me Mbappen në Real Madrid

Ylli i Man Cityt 'ëndërron' të bashkohet me Mbappen në Real Madrid

Ndërkombëtare
Eriksson emëron dy zgjedhjet e tij kryesore për të zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Eriksson emëron dy zgjedhjet e tij kryesore për të zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Agjenti i Lamine Yamal kërkon rritje page për adoleshentin - zbulohet qëndrimi i Barcelonës

Agjenti i Lamine Yamal kërkon rritje page për adoleshentin - zbulohet qëndrimi i Barcelonës

La Liga
Ylli i Real Madridit do të thyejë rekordin 58-vjeçar të klubit këtë sezon, askush nuk mendoi se ishte e mundur

Ylli i Real Madridit do të thyejë rekordin 58-vjeçar të klubit këtë sezon, askush nuk mendoi se ishte e mundur

La Liga
Askush nuk e mendoi, një emër shokues hedh kandidaturën për t'u bërë trajneri i ardhshëm i Anglisë

Askush nuk e mendoi, një emër shokues hedh kandidaturën për t'u bërë trajneri i ardhshëm i Anglisë

Përfaqësueset
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

Premier League
Kalo në kategori