Juventusi po tenton që në afatin e verës 2020 t’i transferojë dy lojtarët e Tottenham Hotspurit, Christian Eriksen dhe Toby Alderwireld me parametra zero.

Gjiganti italian po ashtu po tenton edhe transferimin e tre lojtarëve të Manchester United si, Davdi de Gea, Eric Bailly dhe Nemanja Matic, që u skadon kontrata në verën e ardhshme.

Treshja e Djajve të Kuq kanë hyr në vitin e fundit të kontratës me Gazzetta dello Sport që raporton se Maurizio Sarri është i interesuar në ta.

Tani, Daily Mail raporton se Zonja e Vjetër po tenton që t’i përfundojë marrëveshjet për Eriksenin dhe Alderwireld qysh në janar.

Tottenhami mund të nënshkruajë me Dybalan në janar Tottenhami mund të nënshkruajë me Dybalan në janar

Në këtë afat kalimtar, Bianconerët e transferuan Aaron Ramseyn nga Arsenali dhe Adrien Rabiotin nga Paris Saint-Germian me parametra zero.

Juventusi tashmë njihet si skuadër që i ka si specialitet transferimet me parametra zero, andaj në verë do të tentojë t’i transferojë pesë lojtarët nga liga angleze. /Telegrafi/