Juventusi dhe Chelsea kanë rënë dakord për një huazim kompleks me mundësi zgjatje, që mund të bëhet me detyrim detyrim blerje për Gonzalo Higuain.

Skuadra nga Stamford Bridge do të nënshkruajë Higuainin si një huazim gjashtëmujor deri në qershor, por me detyrim blerje nëse palët duan ta vazhdojnë bashkëpunimin më tutje.

Këto detaje u raportuan nga gazetari i njohu italian Gianluca Di Marzio dhe nga mediumit Sky Sport Italia.

Higuain mungon në foton e ekipit, shtohen thashethemet për largimin e tij Higuain mungon në foton e ekipit, shtohen thashethemet për largimin e tij

Kjo marrëveshje mes palëve thuhet se u arritur pas ndeshjes të Superkupës së Italisë, e cila pa Juventusin teksa mundi Milanin minimalisht 1-0 në Jeddah.

Higuain ishte në stol për pjesën më të madhe të lojës, zyrtarisht për shkak të ‘etheve’, por u inkuadrua në lojë në 20 minutat e fundit të ndeshjes.

Milani nënshkroi me Higuainin në verë për një sezon huazimi me kosto prej 18 milionë euro me mundësi blerje për 36 milionë euro tjera në fund të sezonit.

Sky Sport Italia pretendon se gjashtë muajt e tij në San Siro i kanë kushtuar Milanit një kosto rreth 17 milionë euro mes huazimit dhe pagës.

Si do të dukej Chelsea i Maurizio Sarrit nëse blihen të gjithë lojtarët që italiani i kërkon Si do të dukej Chelsea i Maurizio Sarrit nëse blihen të gjithë lojtarët që italiani i kërkon

Ka pasur gjithashtu raporte nga CalcioNews24.com se vëllai i Pippitas, Nicolas Higuain, është tashmë në Londër duke punuar për terma personale.

El Pipita do të bashkohet me ish-trajneri i tij te Napoli, Maurizio Sarri, me të cilin njihet mirë dhe gëzojnë një marrëdhënie të mirë mes vete. /Telegrafi/