Juventusi ka arritur të fitojë pa shumë vështirësi ndaj Cagliarit me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A.

Bianconerët kanë vazhduar serinë pozitive në Serie A dhe kanë marrë fitoren e radhës në shtëpi ndaj Cagliarit.

Golat për ekipin e Andrea Pirlos u shënuan të dyja nga Cristiano Ronaldo, i cili në minutën e 38-të shënoi për 1-0, ndërsa në minutën e 43-të për 2-0.

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Cagliarit, Ronaldo hero me dy gola Juventusi fiton me lehtësi ndaj Cagliarit, Ronaldo hero me dy gola

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht ylli portugez Ronaldo që pas dy golave u notua me 9.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për anësorin e mysafirëve, Alessandro Tripaldelli që vlerësuar me notë 5.7.

Juventus:

Cagliari:

/Telegrafi/