Juventusi barazoi ndaj Barcelonës me rezultat 0-0 në Ligën e Kampionëve.

Edhe në këtë ndeshje ishin disa nga lojtarët më të mirë në futboll, ata nuk arritën të shënojnë ndonjë gol.

Lojtari i ndeshjes ishte Medhi Benatia, i cili u vlerësua me notën 7.7.

Pas mbrojtësi notën më të lartë kishte Paulo Dybala, Alex Sandro dhe Juan Cuadrado.

Për katalunasit ishte Marc-Andre ter Stegen, Samuel Umtiti e Nelson Samedo, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Juventusit:

Notat e lojtarëve të Barcelonës: