LAJMI I FUNDIT:

Joshua i ‘verbuar’ në rikthimin e titujve – por Hearn ndihet i shqetësuar nga stërvitja me shumë trajnerë

Joshua i ‘verbuar’ në rikthimin e titujve – por Hearn ndihet i shqetësuar nga stërvitja me shumë trajnerë

Eddie Hearn, menaxheri i Anthony Joshuas, u shpreh se është i shqetësuar nga fakti se britaniku ka ndërruar disa trajnerë gjatë javëve të fundit.

AJ ndodhet në Dubai ku po përgatitet për duelin që do të zhvillojë në prill ndaj ukrainasit Oleksandr Usyk.

Ky i fundit fitoi në shtator sfidën e parë ndaj Joshuas, duke i rrëmbyer titujt kampionë bote në peshën e rëndë.

Keq e më keq për Anthony Joshuan
Lexo po ashtu Keq e më keq për Anthony Joshuan

Dy boksierët kanë rënë dakord për revanshin, që do të zhvillohet në Londër dhe Joshua ka kërkuar për trajner të ri dhe javët e fundit është stërvitur me disa të tillë.

“Ky është një rrezik i madh që Anthony po merr përsipër. Nëse ke nevojë për një ndryshim atëherë mund të marrësh një drejtim specifik. Kur përdor shumë alternativa, atëherë je në rrezik, pasi bëhesh konfuz”.

Amerikani i peshave të rënda dëshpërimisht dëshiron të përballet dhe ta nokautojë Joshuan para se të pensionohet
Lexo po ashtu Amerikani i peshave të rënda dëshpërimisht dëshiron të përballet dhe ta nokautojë Joshuan para se të pensionohet

“Nuk më pëlqen që Joshua po stërvitet nga kaq shumë trajnerë. Gjithsesi, e shoh të vendosur dhe të fokusuar te revanshi dhe besoj se kjo do ta ndihmojë në këtë përballje të dytë me Usyk”, u shpreh Hearn.

Joshua shpreson që të rikthejë titujt në peshat e rënda dhe më pas të tentoi të përballet me Tyson Furyn për titullin e kampionit të unifikuar, në një luftë që do të ishte e gjithë-britanike. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Ndërkombëtare
Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Premier League
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Ndërkombëtare
Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

La Liga
Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Serie A
Kalo në kategori