Viti 2021 ishte për t’u harruar për Anthony Joshuan, pasi humbi titujt në peshat e rënda prej Oleksandr Usyk.

AJ do të ketë shansin që të rikthejë titujt në këtë vit në rimeçin me ukrainasin, mirëpo renditja e tij në ranglisten botërore nuk qëndron mirë.

Joshua është aktualisht boksieri i gjashtë më i mirë në botë, duke pësuar kështu rënie të ndjeshme, raporton Sun UK.

Renditen top 25 boksierët më të mirë aktualisht në botë Renditen top 25 boksierët më të mirë aktualisht në botë

Ai renditet pas Tyson Furyt, Oleksand Usyk, Joe Joyce, Daniel Duboi dhe Dillian Whyte, derisa luftoi me Deontay Wilderin për vendin e gjashtëtë.

Andy Ruiz është hequr nga kjo listë, për shkak të pikëve minimale, mirëpo që do të ishte në top dhjetë.

Reklama

Joshua do të jetë natyrisht i dëshpëruar me këtë statistikë, sidomos duke u renditur mbrapa boksierëve si Dubois e Hunter, që kishte rezultate të dobëta në periudha të caktuara. /Telegrafi/

Reklama