Charles Martin e kërkon me ngulm përballjen me Anthony Joshuan dhe ta nokautojë para se të pensionohet, thotë menaxheri i tij.

Reklama

Boksieri 35-vjeçar ka pesë fitore dhe një humbje që kur i dorëzoi titullin botëror të IBF-së në peshën e rëndë Joshuas në prill të vitit 2016.

AJ do të vazhdonte të mbronte titullin IBF dhe të mblidhte tituj të tjerë botërorë në peshën e rëndë përpara se të rifitonte rripat e tij kundër Andy Ruiz Jr.

Image: PA

Britaniku do të përpiqet të rifitojë titujt e unifikuar të botës në peshën e rëndë për herë të dytë pas humbjes së tij ndaj Oleksandr Usyk.

Reklama

Por, menaxherit të Martins, Mike Borao, nuk i pëlqejnë shanset e tij në revanshin ndaj ukrainasit të pamposhtur.

Reklama

Ai gjithashtu zbuloi se boksieri është i gatshëm ta rikthejë atë me Joshuan dhe dëshiron ta mposhtë atë përpara se ai përfundimisht të pensionohet.

Image: PA

“Unë mendoj se Usyk do e mposhtë Joshuan përsëri, por unë jam duke e mbështetur Joshuan”, deklaroi ai për Sky Sports.

“Charles dëshiron dëshpërimisht të luftojë dhe ta nokautojë Joshuan para se të pensionohet. Ai është fokusuar në atë qëllim të veçantë që nga viti 2016 – kjo është ajo që e motivon dhe është arsyeja pse ai do të mundë Luiz Ortizin”.

Reklama

Image: PA

“Charles do të bëjë gjithçka që duhet për t’u bërë dy herë kampion i peshave të rënda, duke përfshirë luftën kundër një eliminatori të dytë IBF kundër një prej peshave të”, ka shtuar më tej ai.

Reklama

Martin nuk ka luftuar që nga fitorja ndaj Gerald Washington, me menaxherin e tij që pretendon se Andy Ruiz Jr dhe Dillian Whyte kanë refuzuar luftimet kundër tij. /Telegrafi/