0Shares

Manchester United ka marr dritën e gjelbër nga Jose Mourinhon që të bëjë ofertë për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane.

The Sun shkruan se Mourinho ka kërkuar që të thyhet rekordi botëror duke ofruar 188 milionë funte për Kane.

‘Djajtë e kuq’ para dy vitesh kishin ofruar 45 milionë funte dhe Javier Hernandez, por marrëveshja nuk ishte arritur.

Daniel Levy e kishte refuzuar ofertën duke i kërkuar Unitedin hiq më pak se 90 milionë euro.

Mourinho edhe pesë vite te United, me kontratë të re paguhet 72 milionë euro Mourinho edhe pesë vite te United, me kontratë të re paguhet 72 milionë euro

Mourinho e pëlqen lojtarin dhe kërkon në skuadër lojtarin që po shkëlqen edhe me fanellën e Anglisë.

Ai shihet si partner për Romelu Lukakun që po tregon formë të mirë në këtë fillim.

“Klubi para një kohë kishte shfaqur interesim për Kane”.

“Spurt u thanë se nuk kanë asnjë shans të nënshkruajnë me lojtarin. Jose është një fans i lojtarit dhe ka shumë interesim për të”, ka thënë një burim brenda klubit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)